banner47

Var mısın bir gol atmaya

“Futbolda Engel Yok Var Mısın Bir Gol Atmaya” projesi tamamlandı

- Bu haber 2125 kez okundu.

banner8
Var mısın bir gol atmaya
banner17

İlçemizde 9 ile 18 yaş arasındaki 60 özel çocuğa verilen spor kursu tamamlandı. Proje dahil olan sporculara Kaymakamı Cinbir tarafından katılım belgesi, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Mersin Valiliği Koordinasyonunda Silifke Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen “Futbolda Engel Yok Var Mısın Bir Gol Atmaya” projesi tamamlandı.

Kursu tamamlayan çocuklara Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir tarafından katılım belgesi verildi. Her öğrenciye madalyaları takılırken çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

 

PROJENİN AMACI ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZGÜVEN KAZANDIRMAK AMACI İLE FUTBOL EĞİTİMİ VERMEK

 

“Projenin Amacı özel çocuklara Özgüven kazandırmak amacı ile futbol eğitimi vermek” diyen Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, “Silifke İlçe genelinde bulunan özel çocukları sosyal yaşama adapte etmek, onların özel olması sebebiyle toplumdan ayrı bireyler olduğunu hissini ortadan kaldırmak ve özel çocuklara Özgüven kazandırmak amacı ile futbol eğitimi verilmiştir. Özel bireylerin futbolu tanımlarını ve futboldan zevk almalarını sağlamak, günlük hayata adapte olmaları için özel bireylere gereken desteği sunmak ve futbolun gücü ve futbol topunun sihrini bir araya getirerek, özel bireylerin de herkes gibi futbol oynayabileceğini ve oynayabildiğini kamuoyunun dikkatine sunmak için 9 ile 18 yaş aralığında 60 özel çocuğumuza müdürlüğümüzce spor kursu verilmiştir. Futbol oynamak hem fiziksel hem de zihinsel anlamda kursiyerlerimize fayda sağlamıştır. Grup halinde davranabilmeyi öğrenecek, sosyal yönü gelişen çocuklarımız futbol oynamanın etkisiyle insanlarla daha iyi iletişim kurma, sorumluluk alma ve amacına ulaşma bilincini geliştirerek futbolun doğasında bulunan yardımlaşma ve takım ruhuyla Kolektif düşünme becerisini geliştirmeye katkıda bulunacaktır” dedi.

 

Proje Uygulamasını anlatan Kaymakam Cinbir; “Proje uygulaması İlçe müdürlüğümüze bağlı tesislerde 9 ay boyunca hafta sonları 10.00-12.00 saatleri arasında kurumumuzca tahsis edilen servislerle tesislere getirilen özel çocuklarımız Kaymakamlığımız tarafından görevlendirilen 8 antrenör tarafından futbol kursu almışlardır.  Ayrıca, öğrencilerimize antrenman arası iaşe ikramı yapılmıştır. Futbolda Engel Yok Var mısın Bir Gol Atmaya projesi kapsamında spor kursuna 20 kız ve 40 erkek özel çocuklara katılmıştır. Hafta sonlarında ikişer saat eğitim verilmiştir. Kurslar 10’ar kişilik altı grup halinde yapılmıştır” dedi.

 

“Proje Faaliyetlerinin sonucunda özel kursiyerlerin becerilerini sergileyecekleri halka açık bir futbol turnuvası düzenlenecektir” diyen Kaymakam Cinbir, “Ayrıca proje kapsamında öğrencilerin motivasyonu için Tüm kursiyerlerin aileleriyle birlikte katılacağı 140 kişilik Tarsus gezisi düzenlenecektir. Tüm kursiyerlerimizin gerekli kurs kıyafetleri ve malzemeleri proje kapsamında Kaymakamlığımızca karşılanmıştır” dedi.

SODES NEDİR?

Sosyal Destek Programı (SODES), Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla yürütülen ve dezavantajlı bölgeleri güçlendirmek için uygulanan sosyal kalkınma programıdır. 2008 yılında uygulanmaya başlanan Sosyal Destek Programı (SODES), dezavantajlı bölgelerimizin beşeri sermayesini güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak amacıyla bu bölgelerdeki göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen bir sosyal kalkınma programıdır.

 

SODES; istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında; yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşan, il düzeyinde valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, uygulama sürecinde yerel aktörlerin geniş bir biçimde yetkilendirildiği insan odaklı ve proje temelli bir programdır. SODES projeleri ile istihdam edilebilirliğin artırılması, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarının sağlanması, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç ve kadınların kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı verilmesi hedeflenmektedir.

banner18
İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner19

banner52