İSTSİDER, Yeni Yönetimini Seçti

İSTSİDER, Yeni Yönetimini Seçti

İSTSİDER, Yeni Yönetimini Seçti

İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) tarafından Genel Kurul ve Gençlik çalıştayı üyelerin ve öğrencilerin katılımı ile Şişli Belediyesi Derviş Eroğlu Kültür Merkezinde yapıldı. Genel kurul oylama sonucunda A. Sadık Avcı tekrar başkan seçilirken, 20 olan yönetim kurulu üye sayısı tüzük değişikliği ile 25 olarak güncellendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda Divan heyeti oluşturuldu. Divan heyeti başkanlığını Fahrettin Ravanoğlu, Başkan Yardımcılığını Nuran Yapalak, Toplantı Saymanlığını ise Murat Karayer yaptı. Yönetim kurulu ve denetleme kurulunun faaliyet raporlarının okunması, müzakeresi ve yönetim kurulu ve denetim kurulunun ibrası onaylandı. Gelir gider hesapları okundu ve onaylandı. 
Başkanlığını İnşaat Mühendisi A.Sadık Avcı’nın yaptığı İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) 25 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Arif Yılmaz (İş Adamı), Ali Güney (İşadamı), Emine Evren Gözay (Mimar), Cengiz Üstünel, Murat Atlay (İşadamı), Hami Can (İşadamı), Fahrettin Ravanoğlu (Mali Müşavir), Nasıf Aydın Dölek (Avukat), Remzi Çağatay Ünal (Turizmci), Tolgahan Güleç (Doktor), İbrahim Türe (İşadamı), Nuran Yapalak (Mimar), Murat Karaer (Yazılım Uzmanı), Mustafa Rahmi Hazar (Lise Müdür Yardımcısı), Seher Atik (Avukat), Rasim Sayar (Avukat), Şadan Dalyanoğlu (Ekonomist/Emekli), Kenan Çolak (İşadamı) Fatih  Sönmez (Mali Müşavir) Şenol Gönül (Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı) Tolunay Gülsüm Özet (Beden Eğitimi Öğretmeni Müdür Yardımcısı), Murat Uçtu (Halk Oyunları Hocası), Fetanet Şahin (Ekonomist), Ayyıldız Beceren (Mimar).
DERNEĞİMİZ SİLİFKELİLERİN DESTEKLERİ İLE BÜYÜDÜ
İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı A. Sadık Avcı, “Derneği 2005 yılında Ali Güney kardeşimizin ofisinin cam yuvarlak masa etrafında 7 kişi bir araya gelerek bu derneği kurduk. Kurarken de amacımızı net koyduk ortaya, İstanbuldaki Silifkelileri bir araya getireceğiz. İstanbuldaki Silifkelileri birlikte tutacağız. Birinci amacımız buydu. İkinci amacımızda İstanbul’a gelip İstanbul’da eğitim gören Üniversite öğrencilerimize sahip çıkmak ve gücümüzün yettiğince her türlü sıkıntılarında onların yanında olmaya gayret edeceğiz. Bu iki amaçla yola çıktık. O tarihten bu tarihe kadar çok şükür 7 kişi olarak zor bulduğumuz yönetim kurulumuzu, 20 kişiye bu kongrede tüzük değişikliği ile 25 kişiye çıkardık. Bu çalışmaları birlikte yaptık. Hep beraber yaptık. Hiç kimse ben yaptım, ben çalıştım deme lüksüne sahip değil, hepimiz beraber birlik beraberlik içerisinde yaptık bundan sonra da birlik beraberliğimiz devam edecek. Aramızdan ayrılanlarımız, kaybettiklerimiz oldu arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Allah rahmet eylesin, mekanları Cennet olsun.” dedi.
SİLİFKELİ AKADEMİSYENLERLE BULUŞUYORUZ
Görevi gereği Türkiye’nin her tarafını gezdiğini belirten İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı A. Sadık Avcı, “Özellikle Üniversitelerdeki akademisyenlerin birbirinden ne kadar kopuk olduğunun farkına vardım, bir üniversiteye gidiyorum, bir arkadaşımızı hocamızı ziyaret ediyorum, ben senden sonra bir hocayı daha ziyaret edeceğim diyorum, diyorlar ki o hocayla ne ilgin var, ben de diyorum ki o hoca da Silifkeli, soran hocalar biz onu tanıyoruz ama Silifkeli olduğunu bilmiyorduk diyorlar. Bundan dolayı Türkiye’de görev yapan Üniversitelerdeki hocalarımızla teker teker her biri ile ayrı ayrı görüşerek insanları bir araya getiren bir watsap grubu kurduk. 134 kişilik Silifke’den yetişmiş Üniversite hoca akademisyen grubumuzda bizlerle beraber. Türkiye’nin her üniversitesinde arkadaşlarımız, hocalarımız var. Hocalarımızla irtibat içerisindeyiz. İnşallah aktif bir şekilde çalışmalarımız sürecek.” dedi.


SİLİFKE ADININ DAHA GÜÇLÜ OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ
İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı A. Sadık Avcı, “Biz İSTSİDER olarak İstanbul’u sınır bilmiştik, İstanbul’u sınırlamıştık. İstanbul dışına dernek olarak çıkmayalım diyorduk, kendimizde o gücü de görmüyorduk ama son zamanlarda birçok şehirden temsilcilik istediler. Birçok şehirdeki Silifkeliler bizde İSTSİDER ile birlikte olalım, birlikte hareket edelim dediler. Bizde bunun üzerine en batıdan İzmir’den başladık. Doğu’ya doğru gidiyoruz. Şu ana kadar 50 il de Silifkeliler olarak bir araya geldik. 50 il de Silifkeli hemşerilerimizle irtibat kurduk. Önemli olan çok olmak değil, doğru insanlarla olmak diyerekten, biz gücümüzün yettiğince o arkadaşlarımızla birlikte 50 il de temsilcilikler oluştu. Aralıklı olarak toplantılar yapıyoruz. Silifke’nin geleceğine yönelik projeler üretmeye çalışıyoruz. Silifke lobisini oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim en büyük eksikliklerimizden birisi Silifke’nin lobisi yok. Silifke hiçbir yerde çok ciddiye alınmıyor gibi bir hava var. Ama bundan sonra bizler hep beraber Silifke’nin güçlü bir lobisini oluşturarak, her gittiğimiz yerde güçlü bir Silifke ile birlikte Silifke adına yapılacak projelerin arkasında ve takipçisi olacağız. Silifke’de yapılacak olumsuz çalışmalarında karşısında olacağımızı bildiriyoruz.” dedi.
SON KEZ İSTSİDER BAŞKANLIĞI YAPIYORUM


Derneğin kurucu başkanı da olduğunu belirten İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı A. Sadık Avcı, “Tüzük değişikliği ile yönetim kurulu üye sayımızı 20’den 25’e çıkardık. Üniversite öğrencilerimize sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile geçmiş zamanlarda öğrenci olanlar İSTSİDER’in öğrenci grubundayken, okullarını bitirip iş hayatına atılınca şu an yeni yönetimimizde de görev alıyorlar. Önümüzdeki dönemlerde de yeni yetişen Üniversiteli gençlerimizi yönetim kuruluna alarak gençleştirmeye devam edeceğiz. Ben derneğin kurucu başkanıyım. O günden bu güne arkadaşlarımla görev yaptık. Bu benim son başkanlığım. Bu süreci tamamladıktan sonra yeni gelen genç arkadaşlarımıza bu görevi vereceğiz. Yaşımız gereği de enerjimiz gereği de bir yere kadar geldik. Bundan sonra da arkadaşlarımızla birlikte her zaman onların yanında olmak kaydıyla onlara o desteği vereceğim. Önümüzdeki 2 yıl daha görev yaptıktan sonra görevi yeni arkadaşımıza vereceğim.” dedi.
İSTANBULDA SİLİFKELİLERİ MESLEKİ GRUPLANDIRMA YAPTIK


İstanbul’da yaşayan, çalışan Silifkeli hemşehrilerimizi, İstanbul gibi yirmi milyon insanın yaşadığı bir metropol kent de daha iyi örgütleyebilmek amacı ile Mesleki gruplaşma çalışmalarını başlattıklarını belirten İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı Sadık Avcı. “Şimdilik Sağlıkçılar, Hukukçular, Ulaşım(Hava, kara, deniz, ve raylı sistem), Teknik(Mühendis, Mimar, Teknikerler.), Eğitim(Akademisyenler, öğretmenler), İş İnsanları, Sanat / Kültür, Ekonomi ve Turizm, Öğrencilerimiz, Protokol yöneticilerimiz olmak üzere 10 grup üzerinde çalışmaları başlattık. Her grubu konusunda çok önemli işlere imzalar atmış, değerli hemşerilerimizin yönetiminde sürdürmekteyiz. Başlangıç olarak her grup kendi bünyesinde, İstsiderin çatısı altında whatsapp grubunu kurdu ve kendi içinde tanışma çalışmalarını başlattı. Bu çalışmalara katkı sağlayan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Birlik beraberlik adına güzel bir çalışma yürüyor ve kendi içimizde Silifke ortak paydamız oldu.”dedi.
DERNEK BİNAMIZ AÇIK


Toplantıları, çalışmaları, etkinliklerini dernek binasında yaptıklarını ama 2 yıldır tüm Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs nedeniyle dernek binasını kapattıklarını belirten İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı Sadık Avcı, “Dernek binamızın kapalı olduğu dönemlerde Yönetim toplantılarımızı ve diğer toplantılarımızı zoom üzerinden yaptık. Artık dernek binamızı uzun sürenin ardından açtık. Dernek binamızda 2 bilgisayar, 1 yazıcı, projeksiyon aracı alınarak öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Öğrencilerimiz buraya gelerek derslerini, çalışmalarını, sohbetlerini yemek, çay, kahve eşliğinde sıcak bir ortamda yapabilirler. Ayrıca 2 yıldır çalışmalarımız korona sebebi ile aksadı, bir araya gelemedik, gecemizi yapamadık, etkinliklerimizi yapamadık. Öğrenci arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıları yapamadık ama sosyal medyayı iyi kullanarak çalışmalar yaptık. Birçok yetişmiş büyüklerimizi deneyimlerini, tecrübelerini aktarması için öğrencilerimizle sosyal medya üzerinden buluşturduk.” dedi.
GENÇLERİMİZİN DAHA ÇOK AKTİF OLMASINI İSTİYORUZ


İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği(İSTSİDER) Başkanı A. Sadık Avcı, “Bizlerin yeniden göreve gelmesine destek oldunuz, seçtiniz yaptığımız çalışmalara destek verdiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugünden itibaren gençleştirdiğimiz yönetim kurulu ile güzel hizmetlere devam edeceğiz. Korona hastalığının da biraz daha kesileceğine inanıyoruz. Aşılarımızı zamanında yaptırırsak, maske mesafe hijyen kurallarına uyarsak bu hastalıktan daha çabuk kurtuluruz. Bu derneğin çok daha iyi yerlere gelmesini bekliyoruz. Gençlerimizin daha aktif olmasını istiyorum. Özellikle gençlere söylüyorum, bizim bu dernekten hiçbir beklentimiz yok. Biz bu dernekten dolayı ne ticarethanemize bir gelir, ne de siyaset anlamında bir beklentimiz yok. Biz bir tek şey istiyoruz. İstanbul’da sayıca az olan Silifkelilerin kaynaşması ve de İstanbul’un bu yoğunluğunda sıkıntılarının azalması, ikincisi de öğrencilerimize sahip çıkmak. Sahip çıkmanın adı illaki cebine para koymak değil, hastalandığında tedavisinde yardımcı olmak, kalacak yer sıkıntısında konusunda yardımcı olmak ve bunların hepsinin ötesinde bir şey var ilerleyen zamanalar da okulları bittiğinde iş hayatına atılacaklar, birilerinin mutlaka desteğine ihtiyaç duyacaklar. Tanımadığımız birileri için iyi çalışır, iyi çocuktur demek ayrıdır. Öğrencilerimiz bize ne kadar yakın olursa, bizler birbirimizi ne kadar yakından tanırsak,  öğrencilerimizle ilgili güzel tavsiyeler söyleriz. Birçok arkadaşımız bunu yapıyor ama üzülerek söylüyorum, bazı arkadaşlarımız aramıyor, sormuyor, faaliyetlere katılmıyor, sonra ne zaman sıkışıyor, sıkıntı halinde oluyor ve bizleri arıyor. Bizlere, benim şöyle bir sıkıntım var, şöyle bir yardıma ihtiyacım var, ben şurada staj yapmak istiyorum sizlerin bir tavsiye vermenize ihtiyacımız var diyorlar. Derneğe gelmemişsin, ziyaretler olmamış, hal hatırlar sorulmamış, dernekteki etkinliklere katılmamışın, gençlik kollarında gece gündüz çabalayan arkadaşlarını, öğrencileri yapayalnız bırakmışın, yardımcı olmamışsın sonra geliyorsun benim şurada şöyle bir şeye ihtiyacım var destek verirmisiniz deniyor. Tabi ki destek veriyormuyuz olaya duygusal bakıyoruz veriyoruz. Ama lütfen bizim yardım etme durumumuza köreltmeyin. Biz gerçekten sizleri, öğrencilerimizi çok seviyoruz. Çünkü bizim geleceğimiz sizlersiniz. Ülkeyi yönetecek olan sizlersiniz. Biz sizlere destek olacağız. Birbirimize desteği esirgemeyeceğiz. Değerli öğrenci kardeşlerim,  gençler üzerlerine düşen görevleri iyi yapacaklar, biz de büyük olarak üstümüze düşen görevi yapacağız. Biz size çalışmaktan, sizlere zaman ayırmaktan, biz sizler için mücadele etmekten yılmıyoruz, korkmuyoruz. Birlik beraberlik içerisinde mümkün olduğunca dernekte olalım. Birbirimizle haberleşelim. Önümüzdeki dönemde çok özel, çok güzel çalışmalarımız olacak.”dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner36