Bozön Mahallesi’nde İçme suyu Çalışmaları Başladı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Mezitli İlçesi Bozön Mahallesi’nde içme suyu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
İçme suyu şebeke hatlarının eski olması ve içme suyu hatlarında yaşanan arızalar nedeniyle su kaybı yaşanan mahallede MESKİ tarafından yaklaşık 9 bin
1970’li yıllarda yapılan ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan içme suyu şebeke hattında sık sık oluşan arızalar üzerine MESKİ harekete geçti. Mahalleye sürekli olarak sağlıklı bir şekilde içme ve kullanma suyu verilememesi nedeniyle yürütülen çalışmalar kapsamında, 9 bin
Konuyla ilgili MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bozön Mahallesi’nin içme suyu isale hattının yenilenmesi ile birlikte, mahalleye daha sağlıklı su dağılımı sağlanırken, mahallenin içme suyu sıkıntısı tamamen ortadan kaldırılacak ve mahalleye kesintisiz olarak sağlıklı bir şekilde su verilecektir” denildi.